Aké pozitíva so sebou prináša práca v zahraničí sprostredkovaná pracovnou agentúrou?

Obrátiť sa s požiadavkou práce na pracovnú agentúru je výhodné práve v prípade, ak máte presnú predstavu o pracovnej oblasti, v ktorej chcete pracovať a rovnako máte informácie o tom, že vám vie poskytnúť podmienky, ktoré vyžadujete. No ešte predtým ako sa rozhodnete osloviť konkrétnu pracovnú agentúru je dobré, sa čo najviac informovať.

To, že sa rozhodnete pracovať v zahraničí a využijete na to pracovnú agentúru, má svoje výhody. V prvom rade je to komfort a pohodlnosť. Nemusíte sa skoro o nič starať, pretože podstatnú väčšinu záležitostí za vás vyrieši agentúra. No na to, aby boli veci naozaj v poriadku a vy, aby ste v najlepšom stave docestovali do destinácie, v ktorej o vás vedia a čakajú na vás, je potrebné si pracovné agentúry overiť.

Kvalitná agentúra znamená kvalitný servis pre vás

Kvalitu jednotlivých agentúr si môžete skontrolovať už aj v závislosti od krajiny, do ktorej plánujete vycestovať za prácou. 
Napríklad v Holandsku máte istotu, že ste natrafili na dôveryhodnú agentúru a všetko bude v poriadku, ak je členom priemyselných asociácií ABU, alebo súkromných personálnych agentúr NBBU.  Vo Veľkej Británii je zase zaužívaný systém s Náborovým a zamestnaneckým zväzom REC, ktorý stanovuje štandardy pre personálne agentúry v krajine. Nech už zvolíte ktorúkoľvek destináciu, vždy si najskôr overte, či je agentúra súčasťou nejakého vyššieho a dôvernejšieho celku. V prípade, že agentúra uvádza nejaké členstvo, máte istotu, že ste narazili na agentúru, s ktorou sa oplatí začať jednať.

Agentúry prichádzajú s dodatočnými službami

Veľkým benefitom agentúr je, že vedia sprostredkovať aj množstvo dodatočných, doplnkových služieb. Aj tu však platí, že tieto služby podliehajú krajine, do ktorej chcete vycestovať. V praxi však platí, že čím je väčší dopyt po zamestnancoch, tým viac dodatočných služieb zvykne agentúra ponúkať.  V niektorých krajinách vám personálna agentúra môže poskytnúť kompletný balíček doplnkových služieb, v ktorých nebude chýbať mzdové vyplácanie zamestnancov, poskytnutie ubytovania, pomoc s vybavovaním dokumentov, či zabezpečenie transportu z práce na ubytovňu. V prípade potreby agentúry pri kompletnom servise zabezpečia zamestnancom aj lekára.  Ak sa budete rozhodovať medzi jednotlivými agentúrami, dobre si zvážte, čo všetko si viete zabezpečiť sami a čo všetko potrebujete, aby vybavila agentúra. Nepodceňujte ani referencie agentúr a ak máte vo svojom okolí známeho, ktorý v zahraničí pracoval a prácu mu sprostredkovala agentúra, určite sa opýtajte na všetko, čo vám zíde na um. Priama spätná väzba je asi tá najreálnejšia a najviac vám o chode agentúry napovie. Koniec-koncov jedno opýtanie vám môže ušetriť mnoho problémov.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top